Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence NIT R&D Social Media System Web Analytics

Web of Trust (WOT) – «Мережа довіри»

Web of Trust (WOT) – Crowdsourced web safety
Web of Trust (WOT) – “Мережа довіри”

 Web of Trust (WOT), «Мережа довіри» – це сервіс оцінювання сайтів, що допомагає користувачам приймати обґрунтовані рішення про те, чи варто довіряти сайту чи ні. WOT заснований на унікальному підході краудсорсинга (crowdsourcing), який збирає рейтинги та відгуки від глобального співтовариства з мільйонів користувачів – для оцінки та коментування сайтів на основі їх власного досвіду.

Підхід, заснований на реалізації багатокористувацького досвіді у WOT, використано для захисту від загроз, які можна визначити самостійно – шахраїв, ненадійних веб-магазинів та сайтів сумнівного змісту. Він доповнює традиційні рішення безпеки, які захищають комп’ютери від технічних загроз, таких як віруси й інші шкідливі програми. WOT заснована на запатентованій системі, в якій поведінка користувачів систематично аналізується та упорядковується з метою гарантування рейтингу надійних і точних сайтів. Крім вказаного, рейтинги підтверджені довіреною інформацію від  третіх осіб, таких як чорні списки фішингових сайтів.

WOT працює у дуже простий спосіб – показує репутацію сайту у вигляді  світлофора поруч з виданими результатами пошуку у Google, Yahoo!, Bing або у будь-якій іншій пошуковій системі. За допомогою значка світлофора можна знайти більш детальну інформацію про репутацію веб-сайту і думки інших користувачів. Зелений світлофор означає, що користувачі оцінили сайт як довірений і надійний, червоний попереджає про потенційні загрози і жовтий колір означає застереження при використанні сайту.

Наприклад, онлайн-покупці, які досліджують нові сайти, можуть бути стурбовані, яким з них можна довіряти – з точки зору якості продукції та обслуговування клієнтів. Використовуючи WOT, вони можуть перевірити потенційні загрози невідомих сайтів, почитати відгуки інших людей і порівняти репутацію різних сайтів.

WOT був заснований Самі Толванен і Тімо Ала-Климола, коли вони були аспірантами у Технологічному Університеті Тампере, у 2006 році. Вони хотіли створити систему, де люди могли б поділитися своїм реальним досвідом про різні веб-сайти, так, щоб інші користувачі могли отримати вигоду і знайти сайти, яким можуть довіряти.

Сьогодні WOT є провідним сайтом у світі  з репутацією обслуговування більше ніж 90 мільйонів завантажень по всьому світу і співпрацює з провідними світовими Інтернет-компаніями, такими як Facebook, ін.

2. Використання  WOT на власному комп’ютері

Даний продукт можна знайти на сайті: http://www.mywot.com/ru. Інтерфейс сайту показано на рис 1.

Рис.1 Головна сторінка сайту MyWOT
Рис.1 Головна сторінка сайту MyWOT

На головній сторінці наводиться інформація про те, що даний програмний продукт можна завантажити безкоштовно. Після завантажування WOT ( кнопка «Скачать»), відкривається вікно, у якому пропонується обрати необхідний рівень захисту (рис. 2):

– Стандартний (рейтинги результатів пошуку висвітлюються у спливаючому вікні);

– Легкий(спливаючі вікна не відображаються);

– Батьківський контроль (блокування доступу до сайтів, шкідливих для дітей);

Рис. 2 Вікно вибору необхідного рівня безпеки WOT
Рис. 2 Вікно вибору необхідного рівня безпеки

Після даного налаштування пропонується зареєструватися для доступу до соціальних функцій WOT. Проте, існує можливість виконати дану операцію через власну пошту «@mail.ru», рис. 3.

Рис.3 Вікно реєстрації у WOT
Рис.3 Вікно реєстрації у WOT

Після закінчення реєстрації, з’являється  вікно з інформацією про те, що WOT вже встановлено до браузеру, рис. 4:

Рис.4 Вікно успішного встановлення WOT
Рис.4 Вікно успішного встановлення WOT

Як можна помітити, після встановлення WOT, біля адресної стрічки браузера з’явився зелений кружечок (рис. 4). Натиснувши на нього, можна ознайомитися з функціональним профілем  WOT, що дає можливість як самостійно оцінити даний сайт, так і отримати інформацію щодо сайту від інших користувачів, показану на рис.5 .

Рис.5 Функціонал WOT
Рис.5 Функціонал WOT

3.Приклад функціонування WOT

Функціонування WOT на конкретному прикладі пошуку  відомостей про СППР (Система Підтримки Прийняття Рішень) у пошуковій системі Google представлено на рис. 6:

Рис.6 – Результат пошуку в  Google інформації щодо СППР
Рис.6 Результат пошуку в Google інформації щодо СППР

Як видно з рис. 6, біля кожного посилання з правої сторони наводяться  індикатори рівня безпеки відповідних сайтів у вигляді світлофорів (зеленого, жовтого та червоного кольорів).

Натиснувши на жовтий світлофор біля посилання, отримаємо інформацію про те, чому даний сайт викликає сумніви щодо його безпеки, хоча він повністю безпечний для використання дітьми, див. рис. 7

Рис.7 – Результат WOT оцінки рівня безпеки  певного сайту
Рис.7 Результат WOT оцінки рівня безпеки певного сайту

Отже, даний сервіс, на основі багатокористувацького досвіду використання різних сайтів, допомагає користувачам обирати надійні сайти – не наносячи шкоду власному комп’ютеру. Перевагою програми є ії постійне оновлення, можливість вибору різних рівнів безпеки, що створює більш зручні умови використання сервісу оцінки.

Джерело: MyWOT,        http://www.mywot.com/

Автор: Дейсан Аліна, 305.deysan.a@gmail.com

Записи з подібними тегами