Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence NIT R&D System

Tableau Software

tableau-logo

Tableau Software – це американська компанія з розробки програмного забезпечення, що має штаб-квартиру розташовану в місті Сіетлі (Seattle), штат Вашингтон (Washington). Вона розробляє сімейство програмних продуктів з інтерактивної візуалізації даних, орієнтованих на Business Intelligence.

Історія

Компанія була заснована Крісом Штольтом (Chris Stolte), Крістіаном Шабо (Christian Chabot) і Петом Ханрахан (Pat Hanrahan) у Маунтін В’юв  (Mountain View), штат Каліфорнія(California) в січні 2003 року. Їх початковою метою було комерціалізувати дослідження, які були проведені в Стенфордському університеті (Stanford University) на кафедрі комп’ютерних наук у 1999 – 2002 роках.  Професор  Пет Ханрахан і доктор наук Кріс Штольт, який спеціалізується в області методів візуалізації для вивчення та аналізу реляційних баз даних і кубів даних керував дослідженнями в галузі використання таблиць на основі дисплеїв, щоб переглянути багатовимірні реляційні бази даних. Разом вони об’єднали структуровані мови запитів до баз даних з описовою мовою для надання графіків і винайшов мову візуалізації бази даних, названу VizQL (Visual Query Language). VizQL сформувало ядро системи Polaris, інтерфейс для вивчення великих багатовимірних баз даних. У 2003 році Tableau вийшла зі Стенфорда з однойменним програмним забезпеченням. Продукт запитів реляційних баз даних , кубів, баз даних у хмарах , і таблиць, а потім генерує кілька типів графіків, які можуть бути об’єднані в інформаційні панелі і розповсюджені по комп’ютерній мережі або Інтернету . В жовтні 2003 року засновники перевели компанію в Сіетл, штат Вашингтон, де він залишається штаб-квартирою до сьогодні.

17 травня 2013, Tableau почало первинне публічне розміщення акцій на фондовій біржі Нью-Йорка(New York), і подорожчало до 250 мільйонів доларів США. Tableau зібрало понад 45 млн інвестицій венчурного капіталу від інвесторів, таких як СВА і Meritec.

У 2013 році виручка компанії досягла 232.44 мільйонів доларів, що виросла на 82% в порівнянні з 2012. У 2010 році Tableau повідомило про дохід в $ 34,2 млн. Ця цифра зросла до $ 62 млн. в 2011 році і $ 127 млн. в 2012 році.

Продукти

Tableau пропонує п’ять основних продуктів: Tableau Desktop, Tableau Server, Tableau Online, Tableau Reader і Tableau Public.

Для комерційного ціноутворення, Tableau Desktop має професійну і особисту версію, які коштують $1999 і $999 відповідно. Для Tableau Online, річна підписка починається з $500 для одного користувача і відповідно більша для сотні або тисячі користувачів.

products

Індустріальні визнання та нагороди

Tableau Software завоював нагороди в тому числі “Найкращий для візуалізації даних”, “Найкращий для аналізу даних у 2005” і “2008 Best Business Intelligence Solution (Codie Award)”.

Публікацію підготували:

Ковтун Дмитро Володимирович гр.311

Салюк Олег Сергійович гр.311

Інформація для статті була взята з сайту Wikipedia

Записи з подібними тегами

Залишити відповідь