Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence NIT R&D System Web Analytics

Tableau Software – один з лідерів в Gartner Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms 2013

Gartner Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms 2013
Gartner Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms 2013 (“Магічний квадрант для платформ Business Intelligence і аналітики”)

Tableau Software – це американська компанія, яка займається розробкою програмного забезпечення. Її штаб-квартира знаходиться в Сіетлі, штат Вашингтон , США. Вона виробляє програмні продукти, які орієнтовані на Business Intelligence, забезпечують інтерактивну візуалізацію даних.

У 2013 році платформа Tableau Business Intelligence перейшла з групи challengers (“учасники”)  до групи leaders (“лідери”) у Gartner Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms (“Магічний квадрант для платформ Business Intelligence і аналітики”).

Аналіз компанії Gartner про Business Intelligence and Analytics Platforms є найбільш очікуваним й авторитетним у цій сфері. Tableau та інші компанії вважають, що багато організацій будуть обирати постачальників програмного забезпечення для реалізації технології Business Intelligence and Analytics  тільки серед тих виробників, які входять до Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms. Це викликано тим, що інформація Gartner заснована на детальному інтер’юванні клієнтів та на власних дослідженнях компанії із багатолітнім аналітичним досвідом. Додатково до детального аналізу постачальників, Gartner також розглядає основні ринкові тенденції у сфері Business Intelligence and Analytics.
Платформа Tableau Business Intelligence – проста у використанні і швидка у розгортанні, тому її  може використовувати будь-хто.

Спеціалісти Tabletau Software вказують, що якби сформувати одну тему ринку 2012 року, вона буде в тому, що Data Discovery є основною для архітектурних рішень.

Data Discovery – основний напрямок Business Intelligence and Analytics

Основні висновки доповіді Gartner  вказують на те, що компанія бачить більше організацій, що будують діагностичну аналітику (diagnostic analytics) і це підсилює критичні аналітичні можливості, наприклад, інтерактивну візуалізацію (interactive visualization) – щоб надати можливість користувачам легчше розробляти дані для забезпечення нових інсайтів.

Приклад Tableau Business Intelligence and Analytics Platforms
Приклад Tableau Business Intelligence and Analytics Platforms

Висновок Tabletau: «Ринок Business Intelligence and Analytics буде залишатися одним з найбільш швидко зростаючих ринків програмного забезпечення»

Більше детально про Tabletau Business Intelligence можна прочитати на сайті Tableau Software.

Доцільно зазначити, що використання у Gartner терміну Data Discovery заплутує читачів, адже з 1989 року добре відомий термін Knowledge Discovery and Data Mining, який введений Григорієм Пятецьким-Шапіро (Gregory Piatetsky-Shapiro). Цей термін також використовується з 1995 року у назвах щорічних науково-практичних мега конференцій ACM SIG KDD (Association for Computing Machinery‘s Special Interest Group on Knowledge Discovery and Data Mining). ACM SIG KDD тісно звязані ACM SIGMOD (ACM Special Interest Group on Management of Data), ACM SIGART (ACM Special Interest Group on Artificial Intelligence) та інші  ACM SIGs (спеціальні групи за інтересами), а також AAAI (заснована у 1979 році Association for the Advancement of Artificial Intelligence, яка спочатку була названа як American Association for Artificial Intelligence) та  KDnuggests (“Відкриття самородків знань”) – сайт Григорія Пятецького-Шапіро. Важливою темою цього сайту є “Data Mining, Analytics, and Big Data Resources”; його Alexa Global Rank – 88387, Alexa Rank in United States – 70235, Sites Linking In (Alexa) – 1040. У 2014 році відбудеться 20th ACM SIGKDD Conference on Knowledge Discovery and Data Mining (KDD). Очевидно, що термін Knowledge Discovery є більш адекватним для визначення процесу добування знань із даних, ніж введений у Gartner термін Data Discovery.

Першоджерело: Gartner Positions Tableau as a Leader in 2013 Magic Quadrant

Автор публікації : Ігор Загородній, 308zagorodniyigor@gmail.com

Записи з подібними тегами