Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence NIT R&D System Web Analytics

SaaS – дешевий спосіб мати власну систему Business Intelligence (?)

Спрощена схема SaaS (Software as Service)
Спрощена схема SaaS (Software as Service)

SaaS – Software as a Service (Програмне забезпечення як послуга) – це модель пропозиції програмного забезпечення споживачеві, при якій постачальник розробляє веб-додаток, розміщує його і управляє ним самостійно або через третіх осіб з метою і можливістю використання споживачем послуги через Інтернет.

SaaS Business Intelligence (SaaS BI) – це модель Business Intelligence, в якій програмне забезпечення зазвичай розгортається за межами компанії, а доступ споживачів до цієї послуги здійснюється через захищене Інтернет з’єднання. SaaS також відоме як «BI на вимогу» або «cloud (хмарне) BI». Це технологія, що продається розробниками на підписку чи «pay-as-you-go» – на противагу більш традиційним програмним ліцензіям з річною абонентською платою.

SaaS BI дозволяє компаніям використовувати інструменти Business Intelligence без потреби їх встановлення і обслуговування власними силами. Це дозволяє користувачам зосередитися на створені аналітичних запитів, аналізі і звітів з використанням специфічних інструментів Business Intelligence. Використовуючи SaaS BI, організації потенційно можуть почати роботу набагато швидше ніж при очікуванні встановлення програмного забезпечення на власну обчислювальну техніку.

SaaS BI дозволяє розширювати аналітичні можливості без значних капіталовкладень на купівлю потужнішого обладнання. Це хороший вибір для малих або мало бюджетних організацій, що не можуть дозволити собі придбати програмне забезпечення та відповідне апаратне забезпечення. Тому немає ніяких початкових витрат або додаткових кадрових потреб, які необхідні для управління системою Business Intelligence. Загалом, витрати залежать від кількості використовуваних інструментів, що надаються споживачеві SaaS BI.

Багато компаній вже знайомі з концепцією SaaS BI. Проте, є специфічні питання, пов’язані з використанням SaaS BI. Наприклад, інструменти аналізу, які не можуть виконуватись на власному обладнанні підприємства. Відправка корпоративних даних за межі брандмауера також піднімає занепокоєння для деяких IT-менеджерів. Для їх заспокоєння деякі продавці послуг SaaS створили приватні аналітичні «хмари» (Private Cloud Computing), що працюють всередині мережі споживачів “хмарних послуг”.

Першоджерело статті:

http://searchbusinessanalytics.techtarget.com/definition/Software-as-a-Service-BI-SaaS-BI, автор: Margaret Rouse

Переклад: Геннадій Венгловський, 304.venglovsky.g@gmail.com

Записи з подібними тегами