Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence KMS NIT R&D Social Media System Web Analytics

Alexa.com – головна рейтингова система Веб-сайтів

Логотип компанії Alexa
Логотип компанії Alexa

Alexa – це рейтингова система, що виникла від amazon.com, яка аналізує відвідування Веб-сайтів користувачами. Принципи складання рейтингу  дуже прості. Підрахунок ведеться за двома показниками: за кількістю сторінок, що переглянули та за кількістю відвідувань сайту (параметр Reach). Якщо відвідувач заходить на сайт кілька разів за день, то Alexa рахує це як одне відвідування.

Дизайн сторінки  сайту http://www.alexa.com ми можемо  побачити на малюнку. На головній сторінці зображені вкладки – Products, Top Sites, Site Info, Toolbar, Dashboard.

Вкладка Products представляє асортимент пропонованої продукції: для початківців, для більш глибокого аналізу та ін.

Top Sites наочно показує рейтинг популярних сайтів в Інтернеті (Тор 500).

Вкладка Site Info надає інформацію для аналітиків – дозволяє визначити метрики сайту.

Панель Dashboard дає можливість по частковим оцінкам проводити рейтиг свого чи іншого сайту.

Та нарешті Toolbar – панель інструментів. Скачати Alexa Toolbar (віджет для браузера) дуже легко та швидко.

Заходимо на сайт http://www.alexa.com. Бачимо знизу активну кнопку Install (Встановити).

Далі ми автоматично переходимо до вкладки Toolbar (це можна зробити по бажанню) та натискаємо на Install Alexa Extension  (Встановити панель Alexa).

Після завантаження та установки віджета на комп’ютер  достатньо по новому запустити браузер. У результаті, під час пошуку  певної інформації нам буде відображатись оцінка популярності сайту у формі рейтингової стрічки.

А тепер детально ознайомимось з принципом роботи сайту. Як йшлось раніше,  вкладка Top Sites містить Топ -500 самих популярних сайтів. Для визначення рейтингу конкретного сайту існують допоміжні вкладки – по категоріям та по країнам, які у свою чергу самі поділяються ще на категорії. Це допомагає отримати відповідну інформацію про сайт – згідно існуючого запиту.

При обрані відповідного сайту достатньо лише натиснути на посилання до нього і в новій вкладці Вашого браузера з’явиться детальна інформація про цей сайт.

Ми бачимо, що рейтинг заснований на тримісячних даних трафіку отриманих від користувачів інтернету. Це допомагає наочно оцінити достатність та релевантність інформації, що знаходиться на цьому сайті шляхом аналізу його місця в глобальній системі по категоріям, які визначені Alexa.com.

Зазначимо, що у даній системі оцінювання є мінус. Вона зараховує відвідування сайтів тільки тими користувачами у яких встановлено Alexa Toolbar. Також доцільно зазначити, що це найбільш компетентна група користувачів.

Рейтинг Alexa грає важливу роль при продажу посилань з Вашого сайту на зарубіжних сервісах. На зарубіжних біржах з продажу посилань при формуванні ціни враховується ваш PR і Alexa Rank. Багато бірж взагалі відмовилися від PR і використовують при формуванні ціни тільки рейтинг Alexa.  Тому по Вашому рейтингу Alexa рекламодавці будуть судити про якість вашого сайту (блога). Даний рейтинг також  ще й побічно впливає на на ранжування у Google. Він впливає на рівень трастовості сайту (від англ. trust – довір’я), а траст сайту впливає на видачу пошукових Web-систем.

Сайт  http://www.alexa.com допомагає звичайним користувачам наочно оцінити рейтинг сайту, а також  підтримує прийняття рішень рекламодавців  щодо швидкого обрання сайту для розміщення реклами. Чим популярніший сайт, тим більше шансів у його розробників  заробити гроші за місце для реклами на сайті.

Alexa признали самим авторитетним рейтингом відвідування web-ресурсів. Тому що Alexa Traffic Rank  оцінює не тільки кількість відвідувачів, але їх зацікавленість у матеріалах, а також частково у категоріях користувачів. Сайт дозволяє оцінювати кількість відвідувань і без врахування якості опублікованої інформації. Також ще один важливий момент – це рівень репутації та надійності постачальників інформації сайту.

Отже, Alexa надає інформацію про рейтинг сайту та значно пришвидшує та спрощує пошукові процеси. Тому заходьте, завантажуйте віджет Alexa.com до браузера – підвищуйте ефективність своєї роботи у Web!

Джерело: http://www.alexa.com/

Опублікувала: Анастасія Міньова, 307.mineva.n@gmail.com

Записи з подібними тегами