Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence NIT R&D Social Media System

Business Intelligence Congress 3 – про впровадження інновацій в аналітиці Big Data

BI CONGRESS 3 SURVEY. Summary Highlights (TERADATA)

15 і 16 грудня 2012 року в Орландо (штат Флорида, США) відбувся Business Intelligence Congress 3: “Driving Innovation through Big Data Analytics” (“Впровадження інновацій в аналітиці Big Data”). Аналіз зв’язаної інформації забезпечує отримання корисних знань щодо визначення напрямків розвитку і змісту вищої освіти й науки у сфері автоматизації інформаційно-аналітичної роботи – в умовах збільшення кількості інформації, переходу розвинених країн до Ери “Великих даних” (Big Data Age).

Учасниками Business Intelligence Congress 3 були інноватори у сфері аналітики Big Data (Великих даних). Головними спонсорами були відомі постачальники засобів Business Intelligence – компанії SAS і Teradata. У 2009 році на Конгресі з Business Intelligence було зареєстровано 76 учасників, а у 2010 році – більш ніж 100 реєстрацій. Такі відомі організації як SIGDSS (Special Interest Groups Decision Support Systems), TUN (Teradata University Network) і суміжні організації – мали значне представництво у списках учасників. Разом, усі вище зазначені організації спроможні зробити значний академічний внесок у розвиток cистем підтримки прийняття рішень на основі Business Intelligence (DSS/BI – Decision Support System / Business Intelligence), у викладання (навчання) та у наукові дослідження за цією тематикою. Конгреси з Business Intelligence можуть зіграти значну роль у підтримці цих процесів.

На III Конгресі з Business Intelligence проводив велику роботу з ідентифікації поточних і бажаних станів досліджень з Business Intelligence Даніель Павве (Daniel J. “Dan” Power) – автор і редактор авторитетного ресурсу “Decision Sypport System Resource – DSSresourceCOM”, провідний вчений у сфері DSS, професор інформаційних систем і керування у Коледжі ділового адміністрування в Університеті Північної Айови (College of Business Administration at the University of Northern Iowa).

BI-конгрес II дещо наслідував ICIS-тематичну конференцію з назвою “IT: прорив в майбутнє” – для того щоб зробити потрібний акцент на майбутньому DSS/BI і просувати дослідження нового покоління  BI/DW – Business Intelligence/Data WareHouse (Business Intelligence/Сховища даних). ICIS – International Conference on Information Systems (Міжнародна конференція з інформаційних систем) є основним щорічним заходом Association for Information Systems (AIS) – Асоціації Інформаційних Систем, яка має понад 4000 членів, що представляють університети у більше ніж 95 країнах по всьому світ.

III Конгрес з Business Intelligence зв’язаний з ICIS конференцією. Темою III конгресу з Business Intelligence є «Впровадження інновацій в аналітиці Big Data» (“Driving Innovation through Big Data Analytics”) – з метою покращання задіяння сфери аналітики як двигуна інноваційних рішень для організацій.

На III Конгресі з Business Intelligence були об’єднані зусилля академічних фахівців і представників різних сфер промисловості, які поділяють спільну схильність до досліджень та інноваційної освіти в області аналітики. У дусі відкритих інновацій є такі поняття, як навчання, сприяння розвитку своїх знань, обговорення основних питань у відповідній галузі.

Програма 2012 року присвячена доктору Полу Грею (Dr. Paul Gray) – із вдячністю йому за десятилітній внесок у сфері підтримки прийняття рішень, у тому числі за його засновництво і керівництво SIGDSS і за його останнє виконавче керівництво Univeristy Teradata Network.

Реєстрація учасників III Конгресу з Business Intelligence здійснювалася через ICIS форму реєстрації. Там також вказані адреси для зв’язку у разі виникнення питань. Також можна використовувати сайт dssresource.com – для останньої і найбільш точної інформації про події BI Конгресу III, або для приєднання до групи Конгресу з Business Intelligence.

Чому провідним вченим у сфері DSS/BI доцільно бути присутніми на Конгресі? Тому що дана тематика (DSS/BI) потребує спільної роботи. На перших двох Конгресах  з Business Intelligence, вчені і практики визначали  прогалини у галузі аналітики, навчання й досліджень. Інструкції з Business Intelligence не відповідають ринковому попиту, а також численні наукові напрямки залишаються без належної уваги.  III Конгрес з Business Intelligence  був покликаний надати підтримку тим, хто навчається аналітиці та бажає сприяти конструктивній дискусії у сфері наукової аналітики .

До III Конгресу з Business Intelligence приймалися науково-навчальні матеріали. Ці матеріали не повинні були бути вже опублікованими або прийнятими для публікації в інших  журналах чи конференціях. Авторські статті повинні попередньо погоджуватися, для їх публікування у матеріалах Конгресу та для розміщення в електронній формі у мережі Teradata University Network для подальшого розповсюдження.

Авторам рекомендовано подавати матеріали, пов’язані з DSS / BI / Analytics. Вони повинні вписуватися до певних категорій. Це педагогічні матеріали, які включають будь-який контент, що може бути використаний для викладання DSS / BI / Analytics. Вони повинні супроводжуватися коротким описом чи докладним роз’ясненням з питань застосування даних матеріалів на практиці, для того щоб дозволити читачеві використати ці матеріали у своєму класі. Педагогічні матеріали можуть включати : Syllabus (програму); клас призначення або іспит; клас проекту; інноваційний підхід до надання змісту DSS / BI / Analytics; кращі змістовні роботи по DSS / BI / Analytics; набори даних, які можуть бути використані іншими для збільшення їх педагогічної майстерності; практичні досліди спеціалізованого програмного забезпечення та підручники з програмного забезпечення; креативні додатки університету Teradata University Network; тематичні дослідження, які можуть бути використані для поліпшення навчання студентів про конкретну концепцію, ін.

Процес представлення матеріалів: 1) підготовка рукопису з використанням ICIS форматування; 2) представлення матеріалів на вказаний Email до визначеного часу; 3) отримання повідомлень електронною поштою у разі прийняття статті до публікації; 4) внесення остаточних змін і представлення остаточних матеріалів.

Викладені матеріали повинні відповідати керівництву по ICIS; педагогічні матеріали можуть бути адаптовані та налаштовані для компактності представлення викладеного матеріалу.

Висновки. Оглядове ознайомлення з матеріалами II Конгресу з Business Intelligence (грудень 2010 р.) і III Конгресу з Business Intelligence (грудень 2012 р.) підтверджує актуальність вивчення, дослідження і реалізації у різних сферах ділової діяльності систем підтримки прийняття рішень (Decision Support System, DSS) та (Business Intelligence, BI). На III Конгресі з Business Intelligence у грудні 2012 р. закріплена назва DSS/BI. Сайт Teradata University Network почав позиціонувати себе як прем`єр-ресурс з навчання  data warehousing, business intelligence/decision support (DSS/BI), and database. На Україні дані терміни визначені і відповідні системи почали вивчатися: у  травні 2010 р. – DSS/BI 1.0, DSS/BI 2.0; у червні 2011 р. – експертна система, інтегрована з Business Intelligence 2.0 (Expert System/Business Intelligence 2.0, ES/BI 2.0); у січні 2011 р. – Spatial DSS/BI.2.0 (гепросторова система підтримки прийняття рішень на основі Business Intelligence 2.0); у лютому 2013 р. – Social Media Spatial DSS/BI 2.0 та Social Media Spatial DSS/BI 3.0 (DSS/BI Cloud Computing),  на прикладі платформи SemanticForce для Social Media Analytics.  Вищою формою розвитку цих систем запропоновано вважати Мережевий ергатичний організм (Network Ergatic Organism, NEO).

Першоджерела:

1. “BI Congress II: Gateway to the Future of DSS/BI – University of Virginia.” 2010. 6 Dec. 2013 <http://www2.commerce.virginia.edu/bicongress/>.

2. “BI Congress 3 in Orlando, FL, Dec. 15 and 16, 2012.” 2012. 6 Dec. 2013 <http://dssresources.com/news/3536.php>.

3. “BI Congress III: Driving Innovation through Big Data Analytics.” 2012. 6 Dec. 2013 <http://www2.commerce.virginia.edu/bic3/>.

Публікацію підготував Микола Ярошов, 302z.yaroshov.nukolay@gmail.com

Записи з подібними тегами