Категорії
KMS System

Про необхідність наукової освіти в системі середньої освіти України

Сайт Громадської організації "Фонд "Відкрита політика"
Сайт Громадської організації “Фонд “Відкрита політика”

У нашому приватному і суспільному житті є аномалії, до яких ми звикаємо протягом багатьох десятиліть і перестаємо  помічати їх аномальність.

Для прикладу, НЕ АНОМАЛІЯ: в Україні, ще з радянського часу існують ДЮСШ – Дитячо-юнацькі спортивні школи. Багато батьків віддають своїх дітей до таких шкіл практично з дитячого віку і потім пишаються спортивними досягненнями своїх дітей.  Деякі ДЮСШ є практично школами-інтернатами. Всі розуміють – щоб досягти видатних успіхів у спорті, потрібно займатися спортом, як правило, з дитинства або з юності. Це правило. Зрозуміло, що є виключення з правила. Також зрозуміло, що для того, щоб бути фізично здоровим, не обов`язково навчатися в ДЮСШ.

Є й АНОМАЛІЇ, для прикладу: не дивлячись на те, що є ДЮСШ, у нас немає ДЮНШ (Дитячо-юнацьких наукових шкіл), ДЮМШ (Дитячо-юнацьких мистецьких шкіл), або ДЮНМШ (Дитячо-юнацьких науково-мистецьких шкіл). Чому? Зрозуміло, що можна знайти виправдання будь-яким порушенням логіки і системоутворення. Зрозуміло, що дехто вважає “музичні школи” аналогом ДЮМШ, а ліцеї при вузах – аналогом ДЮНШ. Але це не правда. Правда у тому, що Україна має чудові напрацювання у сфері освіти, які потрібно удосконалити до таких форм, які дозволять розвинути високий навчально-науковий і мистецький потенціал України – це життєво необхідно для нас у 21-му столітті.

Не вдаючись у дискусійні аспекти цього проблемного питання, наведемо беззаперечний  умовивід логіки (якщо…то…): ЯКЩО є ДЮСШ, ТО повинні бути ДЮНШ, ДЮМШ або ДЮНМШ. У якій формі повинні бути створені ДЮНШ, ДЮМШ або ДЮНМШ – це питання технології їх створення, але не питання доцільності їх створення.

Більш детально ці та інші проблемні питання розглянуті в “Аналітичній записці “Фонду “Відкрита політика” з обгрунтуванням необхідності наукової освіти в системі середньої освіти України.

Додаткова інформація

Громадська організація “Фонд “Відкрита політика” проводить цікаві та корисні заходи за напрямом дитячо-юнацької науково-мистецької освіти й відпочинку.

Для прикладу, у липні-серпні 2016 році буде проведена чергова “VI Міжнародна зелена школа”, яка, на погляд її учасників,  фактично є прототипом літньої науково-мистецької дитячо-юнацької школи.

Ця школа поєднує елементи науково-мистецького розвитку з відпочинком в екологічно-чистій мальовничій гірській місцевості з екологічно чистим харчуванням – у селі Космач Косівського району Івано-Франківської області.

На сайті Громадської організації “Фонд “Відкрита політика” розміщене  оголошення: “МІЖНАРОДНА ЗЕЛЕНА ШКОЛА У 2016 РОЦІ ЗАПРОШУЄ!”, яке містить детальну інформацію про проект і форму реєстрації учасника МЗШ-2016.

Знаходяться у процесі формування і наповнення контентом такі веб-ресурси:

Громадська організація “Фонд “Відкрита політика”

Донбас і Крим: соціальні, освітні ініціативи Фонду

Міжнародна зелена школа

Екологічні проекти

Міжнародний родинний мандрівний фестиваль “Як намалювати птаха”

Дитяче телебачення: творімо разом!

“Фонд “Відкрита політика” – YouTube

“Спільнота “Відкрита політика” – Facebook

Сайт “Міжнародного родинного мандрівного фестивалю “Намалюй птаха”

Сайт Ставник Космача та його школа 

 

Записи з подібними тегами