Категорії
Business Analytics Business Intelligence

Функціональні можливості Business Intelligence

Можливо, найкраще уявлення про Business Intelligence дає розгляд функціональних можливостей цих засобів, які варто визначити на основі суджень авторитетних експертів.

Функціональні можливості програмних платформ Business Intelligence найбільш доцільно встановити на основі розгляду звітів провідної консалтингової компанії Gartner – Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms

Такий аналіз вперше проведений мною у 2011 році і він оформлений у вигляді даної схеми. Як видно, за результатами аналізу MQ BI 2011 можна виділити узагальнені функції: інтеграція, доставка інфорації, аналіз.

Узагальнена функція інтеграції складається з таких функцій як: інфраструктура, управління метаданими, засоби розробки, співробітництво.

Узагальнена функція доставки інформації складається з таких функцій: створення звітів, інструментальні панелі, оперативні запити, інтеграція з Microsoft Office, заснований BI пошук.

Узагальнена функція аналізу складається з таких функцій: OLAP, Інтерактивна ввізуалізація, прогнозуюче моделювання і Data Mining, Оціночні карти (Scorecard)

Після 2011 року функції дещо розширилися, проте їх детальний опис виходить за рамки даної публікації.

Актуальність Business Intelligence можна визначити на основі місця BI серед 10-ти технологічних пріоритетів, визначених Gartner за результатами опитування 1000…2000 ІТ-директорів (CIO-Chief Information Officer)  у 2005-2011 роках.

Українським організаціям у різних сферах та у сфері освіти потрібно докласти значні зусилля, щоб вийти на високий світовий рівень у сфері знання та ділового аналізу інформації, що виконують засоби Business Intelligence.

Business Intelligence технологічний пріоритет

Автор публікації: Круковський Ігор

 

Записи з подібними тегами

Залишити відповідь