Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence ICS KMS NIT R&D Social Media System Web Analytics

Про PCAST та доповідь “Designing a digital future: federally funded Research and Development in Networking and Information Technology” (частина1)

Фото зі сторінки PCAST
Фото зі сторінки PCAST

У США, PCAST – President’s Council of Advisors on Science and Technology (Президентська Рада Консультантів з Науки і Технологій) є консультативною групою з питань науки  і технологій при Президентові США. PCAST є складовою частиною  Офісу (управління) з Наукової і Технологічної Політики (Office of Science and Technology Policy, OSTP), який входить до складу Виконавчого Офісу Президента (Executive Office of the President, EOP). PCAST складається з провідних вчених та інженерів США, призначених Президентом – для розгляду широкого кола питань у сфері науки, технологій та інновацій, які можуть стати вирішальним вибором для Президента.

У грудні 2010 року, у PCAST підготовлена важлива доповідь Президенту і Конгресу США: “DESIGNING A DIGITAL FUTURE: FEDERALLY FUNDED RESEARCH AND DEVELOPMENT IN NETWORKING AND INFORMATION TECHNOLOGY” (“Проектування “цифрового майбутнього”: федеральне фінансування досліджень і розробок в мережевих й інформаційних технологіях”). Доповідь має важливе значення, як додатковий матеріал для кращого розуміння перспектив розвитку NIT та обгрунтування на цій основі шляхів розвитку науки, бізнесу і державних структур в Україні.

Networking and Information Technology  Research and Development (NIT R&D) – це загальноприйняте позначення досліджень і розробок у сфері мережевих й інформаційних технологій.

Відповідна Програма NITRD  є основним механізмом, за допомогою якого Федеральний уряд США координує свої нетаємні дослідження і розробки з мережевих та інформаційних технологій (NIT R&D) та у подальшому керує ними.

Членами програми NITRD є чотирнадцять Федеральних агенств, включаючи всі великі наукові й технічні агенства та багато взаємодіючих федеральних об’єктів, які приймають участь у роботі NITRD. Програма допомагає гарантувати, що країна ефективно використовує свої сили, уникає дублювання і підвищує здатність до взаємодії у таких основних областях як: supercomputing, швидкодіючі мережі, кібербезпека, програмна інженерія та інформаційний менеджемент (information management).

На думку PCAST – сфера NITRD в США добре розвинена і американське наукове співтовариство у сфері комп’ютеризації разом зі зв’язаною NIT-промисловістю зробили ексклюзивні відкриття та розвинули самі передові технології, які у значній мірі допомагають справлятися з багатьма соціальними проблемами. Однак, у PCAST також виявлено, що існуюча солідна фракція мульти-агентств NITRD  здійснює значні  вкладення у роботу організацій, які підтримують R&D в інших областях –  замість того, щоб використовувати виділені кошти за цільовим призначенням.  У результаті, країна фактично вкладає у сферу NIT R&D значно менше, ніж 4 мільярди доларів, які визначені Федеральним бюджетом. З метою досягнення Американських пріоритетів та розширення меж ключових досліджень для підтримки економічної конкурентоспроможності в NIT, автори доповіді закликають до більш точного обліку національних інвестицій у цій сфері і рекомендують здійснити додаткові інвестиції в NIT R&D, у тому числі у дослідження у галузі мережевих технологій та в інформаційні технології для охорони здоров’я, енергетики й транспорту, а також для кібер-інфраструктури, серед інших.

NIT дали величезну вигоду економічній конкурентоспроможності нації, національній безпеці та якості життя.  Для підтримки лідерства Америки у сфері  NIT у все більш конкурентному глобальному середовищі, федеральний уряд повинен бути сміливими у своїх інвестиціях, у тому числі щодо фінансування досліджень з високим ризиком/високою винагородою, з потенціалом для зміни меж цього найважливішого поля у непередбачених напрямках. PCAST ??вважає, що виконання рекомендацій в даному звіті дозволить правильно визначити найважливіші пріоритети і завдання США у найближчі роки.

Першоджерело статті:

PCAST. Report to the President And Congress «Designing a Digital Future: Federally Funded Research and Development in Networking and Information Technology». December 16, 2010. http://www.whitehouse.gov/administration/eop/ostp/pcast.

Автори публікації:

Анна Потапенко, 391.potapenko.anja@gmail.com; Віта Рябець, 391.ryabets.vita@gmail.com, Юлія Шлапакова, 391.shlapakova.ulia@gmail.com

Записи з подібними тегами