Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence KMS NIT R&D Web Analytics

Повінь даних – The data flood

Кількість записаної інформації зростає з кожною секундою – це може бути використано для поліпшення охорони здоров’я, змінити освіту або збільшити продажі магазину.

 Internet Big Data - MIT Senseable City Lab
Сучасне життя утворює величезні обсяги даних. Ці дані можуть бути перероблені у детальні й цінні знання. Дане зображення візуалізує обсяг даних в Інтернеті, які переміщають між Нью-Йорком і містами по всьому світу протягом 24-годинного періоду. Чим більше світіння у будь-якому конкретному місці, тим більше обсяг даних.

Існує величезна кількість інформації, доступної в Інтернеті. І її обсяг зростає з блискавичною швидкістю. Кожної хвилини у середньому понад 200 мільйонів електронних листів рухається через Інтернет (хоча більшість з них спам). Користувачі Twitter надсилають понад 300000 нових твітів (повідомлень). Люди по всьому світу викладають на сайтах більш 38000 інстраграм. Користувачі YouTube завантажують понад 100 годин відео. Google обробляє більше 3,6 мільйонів пошукових запитів. А також 2,2 млн. висловів на Facebook отримують “Лайк” або коментар .

Але Інтернет не є єдиним джерелом інформації. Вчені також збирають інформацію більше ніж будь-коли раніше. Ця інформація використовується для вивчення обсягів сирих фактів та має назву дані (Data).

Наприклад, біологи збирають величезну кількість вимірювань про мільйони клітин, а також дані про все, що знаходиться всередині цих клітин. Астрономи заповнюють жорсткі диски спостереженнями зірок, галактик й енергії у глибокому космосі. Земні вчені збирають докладні знімки погоди, у тому числі моделей вітрів і хвиль у всьому світі.

Згідно інформації наданою комп’ютерною компанії IBM – 90 відсотків усіх записаних даних була створена всього за останні два роки. Більшість з цих даних зберігаються на жорстких дисках комп’ютерів, телефонів і інших цифрових пристроїв. А як щодо традиційних бібліотек? Джерела, такі як книги і аудіокасети містять менше двох відсотків усієї збереженої інформації, якщо порівнювати з інформацією, що зберігається у цифровій формі. Про все це описали Viktor Mayer-Sch?nberger і Kenneth Cukier у книзі 2013 року видання ‘Big Data’, про яку є стаття у The New York Times .

Якщо такі цифри не вражають ваш розум, розглянемо таку ситуацію: одна Інтернет дослідницька фірма вважає, що раз на три роки обсяг цифрових даних збільшуються вдвічі. Це означає, що людcтво, як очікується, згенерує удвічі більше нових даних за період з січня 2014 року до грудня 2016 – у порівнянні з тими даними що існують сьогодні.

Комп’ютери, розміщені у величезних серверних приміщеннях опрацьовують інформацію для пошукових систем, таких як Google. У цій компанії працює багато комп’ютерів і центрів обробки даних (ЦОД). Це зображення показує мережеве приміщення у ЦОД Google в Омаха, штат Айова. Там маршрутизатори та комутатори підключенні до інших центрів обробки даних по всьому світу.

“Завдання полягає у тому, щоб отримати ці дані і перетворити їх в корисний продукт”, говорить доктор Патіл. Він вчений у Пало-Альто, штат Каліфорнія, яка працює над управлінні даними в компанії LinkedIn (професійний мережевий веб-сайт).

Зараз дані означають більше, ніж просто запис. Програмісти написали комп’ютерні програми для аналізу, організації та обробки цих даних. Аналітики шукають закономірності і зв’язки у цих даних, щоб передбачити майбутнє.

Для прикладу, компанії вивчають інформацію про те, на що люди витрачають свої гроші і коли. Це допомагає їм знайти нові шляхи, щоб продати більше продуктів.

У 2012 році під час президентських виборів у США, аналітики проаналізували дані опитування, щоб точно передбачити результати виборів у кожному штаті.

Метеорологи відстежують й аналізують дані про погоду протягом довгого часу, щоб передбачити, підготуватися і, можливо, навіть запобігти катастрофічній зміни клімату.

За допомогою інформації почерпнутої зі сховищ даних можна навіть визначити спалахи захворювань у часі, щоб примусити ввести карантини, які перешкоджатимуть епідемії.

Експерти кажуть, що сховища даних (Data WareHouse) також можуть повністю змінити освіту, охорону здоров’я і багато інших галузей.

Деякі дослідження вказують на ще більш дивні потенційні застосування, такі, як виявлення злочинця до скоєння злочину. Це ідея розглядається у таких фільмах, як Minority Report, ін.

Те, що описане у статті створюється нами. Це життя в сучасному інформаційному столітті.

Із розглянутого першоджерела видно, що засоби Busisness Intelligence (OLAP, Data Mining, ін.) та Knowledge Management System (KMS) будуть грати все більш важливу роль у діловому житті і робити значний внесок у домінування лідерів  у самих різноманітних сферах.

 

Джерело: Student Science https://student.societyforscience.org/article/data-flood

Автор:  Орищук І.А., 391z.orischuk.i@gmail.com

Записи з подібними тегами