Категорії
Business Analytics Business Intelligence NIT R&D System

Особливості ERP компанії Lawson Software

Емблема Lawson Software

Введення
Коли компанії розглядають системи планування ресурсів підприємства (ERP), короткий список зазвичай включає SAP і Oracle. Проте до несподіванки багатьох людей, програмне забезпечення Lawson пропонує систему ERP, яка була оцінена Aberdeen Group як ERP програмний продукт номер один за вартістю з розрахунку на одного користувача.

Голова Lawson SoftwareІсторія Lawson Software
Компанія розпочала своє існування у 70-х роках минулого сторіччя з подачі Річарда Лавсона (Richard Lawson), котрий розробив декілька готових для використання рішень щодо управління бізнесом (business management) для мейнфрейму IBM. У 80-ті роки Lawson Software пропонувала багато рішень щодо основних закупівель та кадрових ресурсів. На кінець декади компанія розширилася на ринок IBM AS/400. В ранніх 90-х роках компанія просувається в клієнт-серверний ринок та пропонує ERP рішення, що було розроблено для вертикальних ринків, включаючи охорону здоров’я, роздрібну торгівлю, фінансові послуги та публічний сектор.
Lawson Software стала суспільною компанією у 2001 та почала поглинати безліч малих компаній для збільшення кількості пропонуємих продуктів користувачам. Серед цих компаній були: Account4, Armature, Apexion, Closedloop, Keyola та Numbercraft. Поглинення компаній також дозволило компанії розширити їх індустріальні можливості для включення інших типів послуг, наприклад, роздрібних операцій та управління потоками поставок(Supply chain management (SCM)). У травні 2006 Lawson злилася зі шведським ERP провайдером – Intentia. Об’єднані компанія пропонує середньо ринковим компаніям альтернативу ERP рішенням від Oracle та SAP. Поточне рішення, що пропонує компанія, розділене між двома продуктами – M3 та S3.
У 2011 році компанія Lawson була поглинута компанією Infor. Сума договору склала 2 мільярди доларів, що фактично у 2,5 рази більше доходів компанії.

Комплекс рішень Lawson Software

Lawson M3 рішення
Рішення Lawson M3 розроблено спеціально для підтримки організацій, що створюють, пересувають або підтримують процеси. Багато обробляючих компаній мають обмежені ресурси та мають процеси специфічні для їх індустрії та можуть бути складні за природою. Програма представляє інтегровані бізнес додатки, що охоплюють основи та підтримують процеси включаючи фінансове управління(financial management), управління відносинами з клієнтами(customer relationship management (CRM)), виробництво, управління потоками поставок та виконання потоків поставок(supply chain execution).

Lawson S3 рішення
Програма Lawson S3 була розроблена для обслуговуючих індустрій та їх потреб укомплектовувати штат, постачати, надавати послуги. Програмний продукт сфокусовано на вирішенні бізнес потреб безлічі специфічних індустрій, включно з: охорона здоров’я, роздрібна торгівля, публічні послуги, фінансові послуги та ін.. Програмне забезпечення спеціально створене для допомоги обслуговуючим компаніям керувати їхніми потоками поставок та фінансовими процесами.
Програмне забезпечення засноване на фінансових аспектах обслуговуючої компанії називається «Enterprise Financial Management Suite» та охоплює безліч областей, включаючи: бюджет та планування(Budgeting and Planning), проектне фінансування(Project Accounting), управління грантами(Grant Management) та управління витратами(Expense Management).

Останні розробки
У 2009 році компанія представила два нових аналітичних продукти, що можуть бути швидко застосовані для вибору рішень та пошуку шляхів економії – M3 Analytics and M3 Analytics for Manufacturing.
M3 Analytics фокусується на чотирьох ключових бізнес областях: продаж, фінанси, поставки, складування/логістика. M3 Analytics for Manufacturing надає додаткові виробничо-спеціалізовані аналізні можливості фокусуючись на випуску продукції та порядку витрат.

Джерело:
About.com,
http://logistics.about.com/od/supplychainsoftware/a/Intro_Lawson.htm

Автори:

Глибченко В. Д., 303.glybchenko.vladislav@gmail.com

Верецький К. Ю., 303.veretsky.c@gmail.com

Записи з подібними тегами