Категорії
Social Media System

Молода наука України: ризики та перспективи

Ірина Жданова, НГО "Відкрита політика", "Молода наука України: ризики та перспективи"10 листопада 2014 р. громадське об`єднання  «Фонд «Відкрита політика» за підтримки Посольства Франції в Україні провело круглий стіл: “Молода наука України: ризики та перспективи” у Національній агенції “Укрінформ”.
З метою розробки і втілення пропозицій з реформування наукової сфери України на круглому столі “Молода наука України: ризики та перспективи” запропоновано створити Громадянську платформу за участю широкого кола науковців, експертів з громадських організацій, юристів, представників вищих навчальних закладів (ВНЗ), законодавчої та виконавчої влади, профспілок, вчителів та директорів профільних наукових ліцеїв (в т.ч. і з Криму, а також Донбасу).
Організатори мають на меті моніторинг дій Міністерства освіти і науки України (МОН України) та профільного парламенського комітету, подальше лобіювання прийняття пропозицій, консультації з науковцями, профспілками, юристами, експертами.
Діалог продовжився після закінчення круглого столу. Робочою групою було  узагальнено пропозиції та надіслано в парламентський комітет з освіти та науки, а також до МОН України.
На заході парламентар Лілія Гриневич запропонувала створити  дорадчий орган при комітеті з освіти Верховної Ради України. Робоча група Громадянської Платформи надала пропозиції щодо його персональному складу. Єдиний критерій відбору – рекомендовані ті люди, які надіслали пропозиції і стали авторами узагальнюючого документу з конкретними рекомендаціями з реформування науки.
Голова парламентського комітету проінформував, що питання про створення дорадчого органу при парламентському комітеті буде винесено на засідання комітету  з новим складом депутатів.
 Учасників Громадської Платформи запрошено на робочу зустріч до МОН України.
Запропонований формат роботи Громадянської платформи передбачає залучення широкого кола наукової громадськості, тому її організаційна група запрошує зацікавлених спеціалістів прийняти участь в обговоренні цієї суспільноважливої проблеми.
Пряма трансляція здійснювалась на каналі Еспресо TV
Електронна пошта для пропозицій і прохань T-Olesya@ukr.net
На круглому столі  було презентовано також доброчинний проект Фонду “Відкрита політика”, спрямований на підтримку і збереження наукового й освітнього потенціалу Донбасу.
Ще одним результатом круглого столу є й те, що  його учасники (волонтери Міжнародної зеленої школи, молоді вчені, вчителі та директори наукових ліцеїв) – об’єдналися і проводять 23 листопада благодійний Науковий уікенд для родин  в університеті Шевченка. Захід спрямований на популяризацію науки та збір коштів для проведення Міжнародної зеленої школи в Карпатах для дітей Донбасу.
Більше про ці ініціативи  – на прес-конференції, присвяченій презентації проекту: “Даруймо добро на Різдво. Допоможемо дітям Донбасу!”  http://ptahy.com.ua/news.php?id=279

ВІД ІДЕЙ  – ДО КОНКРЕТНИХ ДІЙ!Записи з подібними тегами