Категорії
Big Data Business Analytics Business Intelligence NIT R&D System

Високопродуктивна аналітика від компанії SAS

SAS - Business Analytics and Business Intelligence Software
SAS – Business Analytics and Business Intelligence Software

“Ключ до успіху у бізнесі – в інноваціях, які, у свою чергу, народжуються креативністю” – ці слова належать Джеймсу Гуднайту, американському досліднику, підприємцю, засновнику і керівнику компанії SAS.

SAS є однією з найбільших у світі приватних IT- компаній, що працює у сфері Business Intelligence, Data Quality і Business Analytics. Компанія була заснована у 1976 році Ентоні Барpом (англ. Anthony Barr),  Джеймсом Гуднайтом  (англ. James Goodnight), Джоном Саллом (англ. John Sall) і Джейн Хельвіг (англ. Jane Helvig). Спочатку назва SAS була абревіатурою від Statistical Analysis System , але з часом почала використовуватись у якості назви компанії і для позначення її продуктів, що вже давно вийшли за рамки лише статистичного аналізу.

У цей час компанія має більш ніж 400 офісів по всьому світу , на неї працює більше 13.5 тисяч співробітників. Послугами компанії користуються більше ніж 600 тисяч організацій у 135 країнах світу (серед яких 90 компаній з першої сотні лідерів, включених в список «2012 FORTUNE Global 500»).

SAS відноситься до стабільно прибуткових компаній. З моменту створення компанії її прибутки щорічно зростали і у 2012 році склали 2,87 мільярдів доларів.

SAS намагається максимально задовольняти потреби клієнтів, тому приблизно 25% прибутку компанії щорічно інвестуються в дослідження і розробки (R&D). Таким чином, функціональні рішення SAS постійно розвивається і доповнюється новітніми методами.

Продукти та рішення SAS

Перший базовий продукт SAS, випущений в рік заснування компанії (1976), використовувався для статистичного аналізу даних. Програмний пакет складався з декількох модулів, які виконувалися на основному комплекті IBM. Крім стандартного для практики виконання програм в пакетному (batch) режимі, SAS запропонувала оригінальну для того часу опцію – віконний інтерфейс розробки та виконання програм. Програма писалася в одному вікні, результати її роботи відображалися в іншому, а логи виводилися в третьому.

У наш час основні програми SAS використовуються для фінансового менеджменту, управління ризиками, маркетингу, управління ланцюгами поставок. У рішеннях враховується галузева специфіка, поставляються різні рішення для різних галузей.

Всі рішення базуються на загальній технологічній платформі SAS Enterprise Intelligence Platform, яка забезпечує базові функціональні можливості, необхідні всім додаткам:

  • ETL / ELT (Extract-Transform-Load/Extract-Load-Transform) – процес вилучення даних з різнорідних джерел з подальшою їх обробкою і очищенням;

  • масштабований сервер SAS Scalable Intelligence Server , що є спеціалізованим рішенням для ефективного зберігання інформації;

  • SAS Business Intelligence забезпечує ряд можливостей  формування та доставка користувачам аналітичних звітів різного рівня складності ;

  • SAS Analytic Intelligence є інтегрованим середовищем для прогностичного та описового математичного моделювання, планування та оптимізації та інших завдань.

На основі загальної платформи будуються рішення SAS для вирішення конкретних завдань функціональних напрямів бізнесу:

•Управління ефективністю організації ( Performance Management ):

– операційне управління ( Activity-Based Management );

-складання консолідованої фінансової звітності (Consolidated Financial Statements);

– бюджетування та  планування (Budgeting And Planning).

•Аналіз клієнтської бази (Сustomer Analytics):

– управління маркетинговими кампаніями (Campaign Managemen);

– оптимізація маркетингових кампаній (Marketing Optimization);

– крос-продажі (Cross-Sell);

– передбачення поведінки клієнтів (Predict Customer Behavior).

•Управління маркетинговими ресурсами (Marketing Resource Management)

•Управління ризиками та капіталом (Risk and Capital Management)

•Боротьба з шахрайством і відмиванням грошей (Fraud And Financial Crime)

• Кредитний скоринг (Credit Scoring)

• Прогнозування попиту (Demand Forecasting)

Функціональні рішення налаштовуються відповідно до галузевої специфіки для банків, страхових компаній, провайдерів телекомунікаційних послуг, транспортних, енергетичних, промислових та інших підприємств.

Архітектура SAS Intelligence Platform призначена для ефективного доступу великої кількості користувачів до великих обсягів даних (Big Data). Платформа використовує n-рівневу архітектуру, яка дозволяє розподілити ресурcи комп’ютера, так що кожен вид роботи виконується за рахунок ресурсів, які найкраще підходять для даної роботи. Архітектура містить чотири базові рівні: джерела даних (Data Sources), сервери SAS (SAS Servers), засоби проміжного рівня (Middle Tier) та клієнтські настільні засоби (Clients, Desktop Clients). Нижче на рисунку подана архітектура  SAS Intelligence Platform.

Проривом 2012 року для компанії став вихід повної лінійки високопродуктивних аналітичних інструментів SAS High-Performance Analytics, які виводять роботу з інформацією та процеси прийняття рішень на принципово новий рівень – як за швидкістю, так і за якістю.

На високопродуктивній платформі SAS був реалізований ряд прикладних рішень :

• SAS High-Performance Risks – для високопродуктивного розрахунку рівня ризику на ринках капіталу;

• SAS High-Performance Markdown Optimization – для розрахунку оптимальної вартості і знижок для роздрібної торгівлі ;

• SAS High-Performance Marketing Optimization – для визначення оптимальної пропозиції кожного клієнта;

• SAS High-Performance Liquidity Risk Management – для високопродуктивного розрахунку ризиків ліквідності;

• SAS High-Performance Stress Testing – для оцінки стійкості компанії до різних негативних чинників ;

• SAS High-Performance Anti-Money Laundering та інші рішення для боротьби з фінансовими злочинами та відмиванням доходів , одержаних злочинним шляхом.

На поданому нижче рисунку подано приклад інтерфейсу програми SAS High-Performance Risks.

SAS High-Performance Risks дозволяє з високою швидкістю і точністю оцінити  можливі ризики, що дозволяє приймати швидкі й обґрунтовані рішення, які гарантуватимуть стабільне положення фірми та допоможуть уникнути фінансових втрат.

Дана програма дозволяє :

  • отримати швидкий та  точний розрахунок можливого  ризику;

  • реагувати на ринкові події швидше і з більшою точністю;

  • швидко визначити оптимальні дії і приймати оптимальні рішення;

  • провести інтерактивне стрес-тестування;

  • проводити комплексне управління отриманими даними.

Детальнішу інформацію про дану програму та решту продукції компанії можна переглянути на офіційному сайті SAS: http://www.sas.com/

Gartner виділяє такі основні переваги платформи SAS:

• SAS фокусується на методах поглибленої аналітики – таких , як Data Mining (інтелектуальний аналіз даних) і Forecast Modeling (прогнозне моделювання).

• SAS пропонує кожному замовнику широку можливість вибору необхідних йому готових бізнес-рішень – як з точки зору їх функціональності, так і галузевої специфіки.

• SAS встановила партнерські відносини з рядом розробників баз даних (таких, як Teradata і Netezza), щоб домогтися твори обчислень без переміщення даних, безпосередньо в СУБД

Висновки.

Переваги, високопродуктивної аналітики SAS вже оцінили десятки компаній по всьому світу, у тому числі Bank of America, а також незалежні експерти. Так, дослідницька компанія Forrester Research в опублікованому на початку поточного року звіті про дослідження Forrester Wave : Big Data Predictive Analytics Solutions  називає SAS безперечним і непохитним лідером в області аналітичних рішень для Big Data (“Великих даних”).

Дослідницька компанія Chartis Research назвала SAS лідером в області рішень для дотримання стандартів Basel III. Експерти Gartner Research включили SAS в квадрант лідерів в області рішень класу EGRC (Enterprise Governance, Risk and Compliance). Завдяки новій системі SAS Visual Analytics і давно визнаної SAS JMP, компанія була визнана лідером ринку інструментів для візуалізації даних.

Також SAS є одним з найкращих роботодавців світу. З 1998 року, з моменту виходу першого рейтингу журналу FORTUNE «100 Best Companies to Work For», компанія SAP 11 разів потрапляла в Топ-10, причому три рази займала ПЕРШЕ місце, а за підсумками 2012 року стала срібним призером. Також за підсумками 2012 року SAS посіла перше місце у престижному щорічному рейтингу «Кращі міжнародні роботодавці світу», який складає інститут Great Place to Work.

Основне першоджерело:

Офіційний сайт компанії SAS www.sas.com

Публікацію підготувала Лариса Степаненко, 304.stepanenko.larysa@gmail.com

Записи з подібними тегами